Okulda bir gün

Dortmevsim Anaokulunda bir gün nasıl geçer.

Sabah 07:20’de açılan okulumuza gelen öğrencilerimiz, serbest oyun saati etkinlikleriyle 08:30’da kahvaltıya geçerler. Kahvaltı saatimiz 09:30’da biter. Yaş gruplarına göre bitirilen kahvaltımızdan sonra, temizlik ve diş fırçalamaya geçilir. 

Saat 10:00’da başlayan derslerimizde Anadili, Türkçe, Matematik, Fen, Sanat dersleri yapılır. Saat 11:30’da oyun saatine geçilir. Oyun salonu veya bahçede geçirilen oyun saatinden sonra 12:00 – 13:00 arası öğle yemeğine geçilir.

Aşçımızın özenle hazırladığı yemeklerimizin ardından 3-4 yaş grubu uykuya, 5-6 yaş grubu kavram çalışmalarına geçerler. Hafıza teknikleri ve İngilizce derslerinide bitirdikten sonra 14:30’da gününe göre Satranç, El sanatları veya Dans & Tiyatro dersine geçilir. Bu arada 3-4 yaşımız uyanmış ve üstleri değişmektedir.

Anadili ve Matematik derslerinden sonra günün tekrarı, oyun hamuru ve lego saati uygulanır.

Çocuklarımız  yaş gruplarına göre 16:00 – 17:00 arası ikindi kahvaltılarını yaparlar.

Saat 17:30’da derslerimiz biter. Öğrencilerimiz gitmeye başlar.Okulumuz 19:00’da kapanır.

Kreş sınıfımızın saat 10:30’da meyve saatleri vardır ve 18:00’de eğer hala okuldalarsa ek besinleri verilir

Teneffüs saatlerimiz, müzik saatlerimiz, bilgisayar derslerimiz hep belli bir plan çerçevesinde yapılmaktadır. Yaş gruplarına göre hazırlanmış ders programını, iletişim yoluyla veya e-mail yoluyla bizden talep edebileceğiniz gibi, okulmuzdan da alabilirsiniz.

Bu rutin bir günümüz, ama biz her ay 2 geziye gidiyoruz, doktorumuz muayeneye de geliyor. Seçmeli derslerimiz var…

 

Yani kısaca, gözünüz arkada kalmasın.Evlatlarınız emin ellerde ve alabileceği en kaliteli eğitimi alıyor. Hem de çoook eğlenerek.. ;)

 

Öncekiler